78-ї річниця вигнання нацистських загарбників з Миколаєва

У понеділок, 28 березня, з нагоди 78-ї річниці вигнання нацистських загарбників з Миколаєва, відбулося покладання квітів до Меморіального комплексу на честь 68 десантників.

У березні 1944 року, коли війська 3-го Українського фронту вели бої на підступах до Миколаєва, за наказом командування фронту в тилу окупантів висадився загін морської піхоти на чолі зі старшим лейтенантом Костянтином Ольшанським. Десант повинен був завдати удару по гітлерівській обороні з тилу, відтягнути на себе частину ворожих сил і тим самим допомогти нашим військам прискорити визволення міста.

До десантного загону увійшли 56 добровольців, 10 саперів та 2 зв'язківці. У ніч на 26 березня 1944 р. загін десантників у складі 68 чоловік на семи рибальських човнах висадився в порту і зайняв оборону поблизу елеватора. Кровопролитний бій тривав дві доби, внаслідок яких десантники відбили 18 ворожих атак, убили та поранили понад 700 солдатів та офіцерів. Незважаючи на великі втрати, воїни з честю виконали бойове завдання.

Коли 28 березня 1944 р. війська 3-го Українського фронту увійшли до Миколаїва – на місці бою десанту було знайдено 12 поранених обгорілих бійців, інші воїни загинули, серед них був і командир загону старший лейтенант Костянтин Федорович Ольшанський. Загиблих десантників було поховано 3 квітня 1944 року в центрі міста. За героїзм і відвагу всім 68 десантникам присвоєно звання Героя Радянського Союзу, здебільшого посмертне.

Всього за період окупації в Миколаєві та області від рук німецько-фашистських загарбників загинуло 74 662 особи мирних громадян, 30 699 військовополонених, 25 тисяч людей було вивезено на каторжні роботи до Німеччини.

Пам'ятаємо всіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця та героїзм сприяли звільненню міста та області від нацистів. Віддаємо шану всім тим, хто у запеклій боротьбі відстояв рідну українську землю та наближав День Перемоги

На жаль, сьогодні теж доводиться боротися та захищати нашу країну. Зараз ми захищаємо найдорожче, що маємо, і ми обов'язково переможемо!


Ми приймаємо