Яку кількість куль можна дарувати?

Деяких людей турбує питання, скільки куль можна дарувати. У плані, чи варто дотримуватися популярної забобони, що парне число – це на смерть? Хтось може сказати, що, наприклад, 10 куль – це як на похороні. Але на це можна заперечити: «А ви часто ходите на похорон із повітряними кульками?».

Взагалі, дарувати саме парну кількість (квітів) – це суміш символізму подарунка та гри слів. «Парне» число людям кілька сотень років тому було схоже за звучанням на вираз «твої дні пораховані» («парне»-«пораховані»), що означало, що людині залишалося дуже мало жити. І забобон виник на порожньому місці, причому саме у слов'ян, тому що в інших народів світу такого забобону з приводу парності не спостерігається (та й слова в них інші). Але також варто особливо відзначити, що він стосується саме квітів, а не чогось іншого. Ви помітили це? Справа в тому, що квіти – ніби і подарунок, а ніби й ні. Швидше, їхнє дарування – це символізм, адже якщо квітами можна замінити сам подарунок, то, даруючи їх, люди нібито дарують символ подарунка, а не сам подарунок, заявляючи одержувачу: «Ми тебе не забули». А що у слов'ян на душі – то вони й в обрядах. Таким чином, два символізми - видимості подарунка і боязні почути, що «ваші дні пораховані» - згуртувавшись, трансформувалися в безглузду традицію: дарувати померлим парну кількість, а живим - непарну. Виїхавши за межі колишнього СРСР, ви цю традицію не зустрінете (тільки якщо не будете ходити в гості до слов'янських експатів із 2 чорними трояндами в руках).

Тож скільки можна дарувати повітряних кульок? А давайте поміркуємо про те, чи належить описаний забобон до кульок? Та й взагалі до чогось, крім квітів?

-  скільки штук взуття ви купуєте/даруєте? 1 черевик? А, можливо, ходите в трьох сланцях?

- купивши 2 гамбургери, ви боїтеся їх поставити на стіл? А якщо до цього додати 2 коли, 2 картоплі фрі та 2 ріжки морозива? На двох їдців?

- а як бути з 2/4/6 літрами соку, купленими для святкового столу?

- кількість присутніх за столом гостей теж не може бути парною?

- оформляючи банкетний зал або фотозону повітряними кульками, або випускаючи їх до стелі, ви контролюватимете, щоб їх було парне число? А якщо вони різні за кольором? Проконтролюєте парність кожного кольору?

- кількість молекул у вашій 2-гривневій купюрі чи монеті теж має бути парною? І як ви це проконтролюєте?

Яку кількість кульок дарують на день народження?

Найпростіша (і логічна) відповідь на це питання в 3-му десятилітті 21 століття, за часів космічних польотів і вакцин, - стільки, скільки вашій душі завгодно і стільки, скільки буде приємно одержувачу. Це може бути навіть одна гігантська кулька зростанням з святкуючого день народження!

А чи можна дарувати 6 кульок шестирічки? Ну спробуйте подарувати на 1 кульку більше, щоб показати, що йому 7. Ось сліз буде! Або приберіть 1, і нарвіться на інші сльози з приводу того моменту, що ви навіть не пам'ятаєте, скільки мені років!.

Чи можна дарувати на свято парну кількість кульок? Якщо ви не плоскоземельник у 2021 році, то, звичайно ж, керуйтеся голосом розуму, і подаруйте рівно стільки, скільки виповнюється років імениннику (клієнту, колезі, дитині, гостю) і скільки дозволяє ваш бюджет. Так хоч 100, якщо ваші почуття і любов, що фонтанує, будуть виражені так найкращим чином! До речі, до 100-річного віку 100 кульок – саме те!

Тому відповіддю на запитання, скільки кульок можна дарувати, буде відповідь: скільки вам не шкода! Даруйте їх від щирого серця і просто так, даруйте в букеті або поодинці, чи червоні, чи зелені, улюбленої тематики або без неї - головне, робіть це для радості, і не позбавляйтеся свого почуття гумору!


Ми приймаємо: